Bu alanı kiralamak için hemen TIKLA !
Salı , Mart 28 2017
DRD Motorbikes
Son Haberler
Anasayfa / VİDEOLAR / Kenan Assen’de son virajda işi bitirdi
Değişime hazır mısın ?

Kenan Assen’de son virajda işi bitirdi

2015 Dünya Supersport Şampiyonası’nın Hollanda’nın Assen pistinde gerçekleştirilen 4. yarışını Türk sürücü Kenan Sofuoğlu kazandı.

Yarışa 2. sıradan başlayan ve bir süre pozisyonunu koruyan Kenan Sofuoğlu, yarışın sonuna kadar Jules Cluzel ile yakın mücadele içerisinde oldu.

Özellikle son turlarda iki sürücü birbirlerine oldukça yakın mücadele sergilediler. Son viraja girerken Sofuoğlu bir ara geçiliyor gibi olsa da pozisyonunu korudu ve damalı bayrağı ilk sırada gördü.

İkilinin mücadelesinin ardından ikinci sırada kalan Cluzel, kızgın bir şekilde yarışı 2. sırada tamamlarken podyumu tamamlayan isim Carl Smith oldu. Smith bir ara zaman kaybetse de art arda hızlı turlar atarak son bölümde yavaşlayan Jacobsen’i geçmeyi başardı.

Kenan Sofuoğlu, Aragon’un ardından Assen’de de kazanarak art arda 2. zaferini kazandı ve şampiyonadaki liderliğini pekiştirmiş oldu.

Dün Toprak Razgatlıoğlu’nun Superstock 600’de kazanmasının ardından Kenan & Toprak ikilisi art arda iki yarış hafta sonundan zaferlerle ayrılmış oldu.

Yorumlar

`78.712 kez görüntülendi`

Hakkında motordelisi

motordelisi’in profil fotoğrafı