Bu alanı kiralamak için hemen TIKLA !
Salı , Mart 28 2017
DRD Motorbikes
Son Haberler
Anasayfa / MOTO HABER / HGS ve OGS de yeni SMS sistemi geliyor
Değişime hazır mısın ?

HGS ve OGS de yeni SMS sistemi geliyor

HGS ve OGSHGS ve OGS’de Kaçak Geçişler SMS’le Bildirilecek, Eksi Bakiye Kaçak Yazılmayacak

laştırma Bakanı Binali Yıldırım, düzenleme ile, HGS ve OGS’deki kaçak geçişlerde araç sahibinin SMS ile uyarılacağını, eksi bakiye de kaçak yazılmayacağını söyledi.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, bakanlık bütçesiyle ilgili milletvekillerinin soru ve eleştirilerini yanıtladı.

HGS CEZALARI

Otomatik Geçiş Sistemi’nde (OGS) cihazın pahalı olması nedeniyle yaygınlaşmadığını ifade eden Yıldırım, Kartlı Geçiş Sistemi’nde (KGS) ise bir aracın geçişinin 23 saniye sürmesi nedeniyle Hızlı Geçiş Sistemi’ne (HGS) geçildiğini anlattı.

8 MİLYON HGS, 2 MİLYON OGS ABONESİ VAR

Yıldırım, 5 lira etiket ücreti karşılığında alınan HGS’de abone sayısının 8 milyon, OGS’de ise abone sayısının 2 milyon olduğunu bildirdi.

10 KATI CEZA UYGULAMASI KALKTI

HGS cezalarına ilişkin bildirimlerin geç yapıldığını vurgulayan Yıldırım, 2014 yılına ilişkin cezaların 2015’te bildirildiğini, geçilen mesafenin en uzak kısmının 10 katı ceza uygulamasının yapılan yasal düzenlemeyle değiştirildiğini anımsattı.

“HER İHLAL SMS İLE UYARILACAK”

Her ihlalli geçişin SMS ile uyarılacağını kaydeden Yıldırım, “12 günlük süre var. Bu süre içinde ödemesini yaparsa ceza kaldırılıyor, yapmazsa mecburen ödeyecek.

“EKSİ BAKİYEDE KAÇAK YAZILMAYACAK”

Ayrıca etiketlerden arızalı olanların değiştirmesini yapıyoruz. Sadece posta çeki hesabına göre geçiliyordu, eksi bakiyede kaçak yazılıyordu. Şimdi bankalarla anlaşma yapılıyor, eksi bakiyede de kaçak yazmayacak. Bu şekilde sistem, ıslah olmuş olacak” diye konuştu.

Yorumlar

`203 kez görüntülendi`

Hakkında motordelisi

motordelisi’in profil fotoğrafı