Bu alanı kiralamak için hemen TIKLA !
Salı , Şubat 28 2017
DRD Motorbikes
Son Haberler
Anasayfa / Etiket Arşivi: yeni ehliyet

Etiket Arşivi: yeni ehliyet

Ehliyette ücret karmaşası

yeni-ehliyet-2016

Ehliyet için gereken sağlık raporlarının özel hastanede 60, devlet hastanesinde 200 liraya mal olması kafaları karıştırdı. Ehliyet için başvuranlar sağlık raporunu artık aile hekimlerinden alabilecek. Ancak raporda olması gereken tetkiklerin çoğu ‘Aile Sağlığı Merkezleri’nde yapılamıyor. Aile hekimleri, devlet hastanesine sevk edebiliyor ancak burada da ilginç bir durum var. Sağlık raporu, özel hastanede 60, devlet hastanesinde 200 liraya mal oluyor. Sürücü ... Devamını Oku »

Yeni ehliyet için istenen sağlık raporu çileden çıkardı

yeni-ehliyet

Kimi para ödüyor kimi ücretsiz alıyor. Kimi ise parayla bile sağlık raporu alamıyor. İşte yeni ehliyet için sağlık raporu bilmecesi. Karayolları Trafik Yönetmeliğinde yapılan değişiklikle mevcut sürücü belgeleri 1 Ocak 2016’dan itibaren değiştirilmeye başlandı. Bu kapsamda mevcut sürücü belgeleri 5 yıl içinde yeni ehliyet belgeleriyle değiştirilececek. Yeni ehliyet belgeleri, uluslararası standartlara sahip olduğu için diğer ülkelerde de kullanılabilecek. Ehliyetlerini değiştirmek ... Devamını Oku »

Yeni ehliyet için ne kadar ödenecek? İşte yanıtı

yeni-ehliyet

Ehliyetlerini değiştirmek isteyen sürücülerden biyometrik fotoğraf, sağlık raporu ve parmak izi istenecek. Ehliyet verme işlemleri de 1 yıl içinde Emniyet Genel Müdürlüğü yetkisinden alınarak nüfus müdürlüklerine devredilecek. Yeni ehliyetler için ödenecek bedel ise 15 TL. İçişleri Bakanlığı yetkililerinden alınan bilgiye göre, Karayolları Trafik Yönetmeliğinde yapılan değişiklikle mevcut sürücü belgeleri 1 Ocak 2016’dan itibaren değiştirilmeye başlanacak. Bu kapsamda mevcut sürücü belgeleri ... Devamını Oku »

Araç çubuğuna atla