Bu alanı kiralamak için hemen TIKLA !
Cuma , Mart 24 2017
DRD Motorbikes
Son Haberler
Anasayfa / Etiket Arşivi: TMF

Etiket Arşivi: TMF

TMF Yarışçılara Ceza Yağdırdı

TMF-ceza

Türkiye Motosiklet Federasyonu ile kendine bağlı yarışçılar arasında başlayan İstanbul Park tartışması verilen hak mahrumiyeti cezalarıyla sonuçlandı. Türkiye’nin dünya çapında güvenli olan İstanbul Park pisti dururken adı “Türkiye Şampiyonası” olan yarışların sürekli Yunanistan, Bulgaristan vb. ülkelerde yapılması bardağı taşırmış ve sporcular bir bildiri yayınlayarak TMF’den can güvenlikleri için yarışların İstanbul Park pistinde yapılmasını talep etmişlerdi. TMF ise bu talebi değerlendirmek ... Devamını Oku »

TMF 2016 Yarış Takvimini Açıkladı

2016-yaris-takvimi

Türkiye Motosiklet Federasyonu 2016 Yarış Takvimi açıklandı. Motokros, Enduro, Pist, Süpermoto, Drag, ATV ve Sujeti branşlarında TMF Yarış Takvimi 05-06 Mart 2016 tarihlerinde İzmir’de Türkiye ATV Şampiyonası ile başlayacak. 2016 takvimi, 04-05 Kasım tarihlerinde yapılacak Süper Enduro Şampiyonası ile sona erecek. Ülkemizde ayrıca 2016 sezonunda 07-08 Mayıs’ta Balkan Motokros, 10-11 Eylül’de Balkan Enduro ve 08-09 Ekim’de Balkan Ekstrem Enduro Şampiyonaları ... Devamını Oku »

TMF Şampiyonlar Gecesi 16 Ocak’ta

sampiyonlar-gecesi

Türkiye Motosiklet Federasyonu tarafından 2015 yılında kategorilerinin en iyilerine kupaların verileceği “Şampiyonlar Gecesi” Alanya Goldcity Hotel’de düzenlenecek. “2015 Şampiyonlar Gecesi” Antalya ilinin Alanya ilçesinde 16 Ocak Cumartesi günü yapılacak. Motosiklet sporunda 2015 yılının en iyilerine kupalarının verileceği organizasyon Alanya Goldcity Hotel’in balo salonunda yapılacak. Törende; Pist, Süpermoto, Drag, Motokros, Enduro, ATV ve Sujeti kategorilerinde ilk üç sırayı alan sporculara kupaları ... Devamını Oku »

Türkiye ATV Şampiyonası 14-15 Kasım tarihlerinde Bodrum’da yapılacak.

atv-bodrum-yaris

Türkiye ATV Şampiyonası’nın dördüncü ayak yarışı 14-15 Kasım tarihlerinde Bodrum’da yapılacak. İzmir, İstanbul ve Bursa’nın ardından Türkiye ATV Şampiyonası’nın son ayağı 14-15 Kasım tarihlerinde Muğla ilinin Bodrum ilçesinde düzenlenecek. Bu sezon ilk kez Türkiye Şampiyonası olarak düzenlenen ATV sınıfında sezonun final heyecanı, Kızılağaç Köyü Bodrum Arena Motosiklet Parkuru’nda yapılacak. Muğla Valiliği, Bodrum Belediyesi, Can-am, Emrağ İnşaat, Depar Motor katkılarıyla gerçekleştirilecek ... Devamını Oku »

İstanbul Park pisti motosiklet yarışlarına tek şartla açılacak

istanbul-park-pisti

Türkiye Motosiklet Federasyonu ve yarışçılar arasında başlayan İstanbul Park kavgasına pistin tüm haklarını elinde bulunduran Intercity’de dahil oldu. Intercity yaptığı yazılı açıklamada TMF yönetimi ve başkan B.Yunus Uçar ile ilgili şok edici bir yorum getirdi. İşte yapılan o yazılı açıklama; Kamuoyunun Dikkatine, Son zamanlarda sosyal medyadan takip ettiğimiz Intercity İstanbul Park’ın motosiklet yarışlarına ücreti sebebiyle kapalı olması konusu ve akabinde ... Devamını Oku »

Motosiklet camiası TMF’ye karşı tek yumruk oldu

tmf-diren

Türkiye Motosiklet Federasyonu ile yarışçıları arasında başlayan “İstanbul Park” pisti tartışmaları sonucunda federasyon 15 yarışçıya Facebook ‘ta yaptıkları yorumlar yüzünden disiplin soruşturması başlatmış ve “lisans iptali” tehdidinde bulunmuştu. Bunu üzerine birlik beraberlik çağrısı yapılan camiada TMF’ye olan tepkiler çığ gibi büyüyor. YARIŞMAMA KARARI ALDILAR Adreslerine gönderilen tehdid mektuplarını Facebook’ta paylaşmaya başlayan yarışçılar aldıkları destekle birlikte Facebook üzerinde ” Türkiye Motosiklet ... Devamını Oku »

Türkiye Motosiklet Federasyonu ve yarışçılar arasındaki kavga büyüyor

md-haber-Recovered

Türkiye Motosiklet Federasyonu ile kendine bağlı yarışçılar arasında başlayan İstanbul Park tartışması büyüdü. Türkiye’nin dünya çapında güvenli olan İstanbul Park pisti dururken adı “Türkiye Şampiyonası” olan yarışların sürekli Yunanistan, Bulgaristan vb. ülkelerde yapılması bardağı taşırmış ve sporcular bir bildiri yayınlayarak TMF’den can güvenlikleri için yarışların İstanbul Park pistinde yapılmasını talep etmişlerdi. TMF ise bu talebi değerlendirmek bir kenara içlerinde yılların ... Devamını Oku »

Yarışçılardan federasyona İstanbul Park isyanı

istanbul-park-motosiklet

Türkiye Pist Şampiyonasına katılan yarışçılar sonunda isyan etti. Kendi aralarında organize olan yarışçılar bir bildiri yayınlayarak ; “İzmir Ülkü Yarış Pisti yerine dünya standartlarına uygun olarak yapılmış Intercity İstanbul Park’ta yarışmak istiyoruz. Intercity ile TMF arasındaki anlaşmazlıkların da bitmesini istiyoruz” şeklinde açıklama yaptılar. Yarışçılar konuyla ilgili bir imza kampanyası başlattı. Yarışçılar adına Mehmet YILMAZ aşağıdaki mesajı yayınladı; Üzülerek görüyorum ki hiçbir büyüğümüzün ... Devamını Oku »

Sofuoğlu: Hayatımda En Çok İstediğim Şampiyonluktu

kenan-toprak

Dünya Supersport Şampiyonası’nda 4. kez şampiyon olan milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu, ‘Kariyerimi bitirdikten sonra bu kupa benim için en değerli kupa olacak. Hayatımda istediğim en önemli şampiyonluktu. Ben bu kupanın üzerinde Hamza Sofuğlu yazmasını istiyordum’ dedi. 4 Ekim’de Fransa’da yapılan şampiyonanın 11. ayağında sezonun bitmesine bir yarış kala dünya şampiyonluğunu ilan eden ve 2007, 2010 ve 2012’nin ardından 4. kez ... Devamını Oku »

Motodrag heyecanı 19-20 Eylül’de Konya’da

motodrag-konya

Türkiye Motosiklet Federasyonu’nun 2015 yarış takviminde yer alan Türkiye MotoDrag Şampiyonası’nın 6. Ayak Yarışı 19-20 Eylül tarihlerinde Konya’da yapılacak. Selçuklu Motosiklet Kulübü tarafından Konya Saraçoğlu Drag Pisti’nde organize edilecek şampiyonada Türkiye’nin dört bir yanından gelen yarışçılar kupa için mücadele edecek. Altıncı ayak yarışı 19 Eylül Cumartesi günü serbest ve sıralama antrenmanlarıyla başlayacak. 20 Eylül Pazar günü ise zamana karşı yarışçıların ... Devamını Oku »