Bu alanı kiralamak için hemen TIKLA !
Cuma , Mart 24 2017
DRD Motorbikes
Son Haberler
Anasayfa / Etiket Arşivi: rekor

Etiket Arşivi: rekor

Dünyanın en ağırı tank motorlu bu motosiklet oldu

iste-tank-motorlu-motosiklet--8670824

Almanya’daki Zillah köyünde dünyanın en büyük motosikleti yapıldı. Bu motosikletin en önemli özelliği büyük olması değil bir Sovyet tankının motoruna sahip olması! Tasarımcı bu motosikleti trafiğe açık alanda kullanabilmek için ruhsat çıkarmak üzere yetkili merciilere başvurduğunu açıkladı.. İşte akıllara durgunluk veren o motosiklet… Devamını Oku »

400 km/h hız rekorunu Japonlar beceremedi sıra Kenan’da

record-400kmh

Kenan Sofuoğlu’nun Osman Gazi Köprüsü açılışında Kawasaki H2R ile kırmayı düşündüğü 400 kilometre hız rekorunun geçtiğimiz günlerde “Young Machine” isimli japon motosiklet dergisi tarafından denendiği ortaya çıktı. KAWASAKI NINJA H2R için maksimum hız testi için 2 motosiklet kullanıldı;  NINJA H2R ve TRICK STAR tarafından modifiye edilmiş H2R.. Japonya Pist Yarışı Şampiyonası pilotlarından Maruyama ve Tsuruta ‘nın denemeleri sonucunda TRICK STAR tarafından ... Devamını Oku »

Cumhurbaşkanı, Kenan’a köprüde hız rekoru denemesi iznini verdi

kopru-kenan-sofuoglu-rekor

Osman Gazi Köprüsü açılışında 400 kilometre hız rekoru denemek isteyen Milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu’na, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan onay çıktı… Dünya Supersport Şampiyonası’nda yarışan Kenan Sofuoğlu, Japon markası Kawasaki’nin gönderdiği, modifiye edilmiş Ninja H2R model motosikletle saatte “400 kilometre hız” rekoru denemesine yönelik çalışmaları sürdürdüğünü söyledi. Daha önce trafiğe kapalı alanda saatte 396 kilometre hıza ulaştığını ve bunu 400’e çıkarmayı ... Devamını Oku »

Kenan Sofuoğlu köprü açılışında 400 km hız rekoru deneyecek

kenan-sofuoglu-kopru-rekor

Milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu, Osman Gazi Köprüsü’nün açılışında hız rekoru denemesi yapacak. Dünya Supersport Şampiyonası’nda yarışan Kenan Sofuoğlu, Japon markası Kawasaki’nin gönderdiği, modifiye edilmiş Ninja H2R model motosikletle saatte “400 kilometre hız” rekoru denemesine yönelik çalışmaları sürdürdüğünü söyledi. Daha önce trafiğe kapalı alanda saatte 396 kilometre hıza ulaştığını ve bunu 400’e çıkarmayı hedeflediğini anlatan Kenan, rekoru Osman Gazi Köprüsü’nün açılışında ... Devamını Oku »

Dünyanın en fazla motosikletine sahip olan adamı

dunya-rekoru-motosiklet

ABD’li milyarder işadamı George Barber 1.500 motosiklet sayısıyla Guiness rekorkar kitabına girerek “Dünyanın en geniş motosiklet koleksiyonu” ünvanını elde etti. Geçetiğimiz yıl bu çılgın adamın koleksiyonu ve müzesiyle ilgili detaylı bir haberi yapmıştık. Aradan geçen zamanda koleksiyonundaki motosiklet sayısını 1.200’den 1.500’e çıkaran Barber’ın bu devasa koleksiyonu Guiness tarafından değerlendirilerek “Dünye Rekoru” olarak taçlandırıldı. 740 dönümlük alanda yer alan dünyanın en ... Devamını Oku »

İşte dünyanın en büyük motosikleti

en-buyuk-motor

10 metre uzunluğundaki bu motosiklet devasa büyüklüğü ile Guiness Rekorlar Kitabı’na girmeyi başarmıştı. İtalyan tasarımcı Fabio Reggiani ve onun 8 kişilik ekibinin bu dev motoru inşa etmeleri tam 7 ay sürdü. 2 metre genişliğe sahip motosiklet gücünü 5.7 litrelik 8 silindirli motorundan alıyor. Motosikletin uzunluğu 10, yüksekliği 5 metre, ağırlığı ise tam 4 ton. Kamyon Tekerleği takılan dev motosiklet, Kaliforniya’da ... Devamını Oku »