Bu alanı kiralamak için hemen TIKLA !
Perşembe , Mart 23 2017
DRD Motorbikes
Son Haberler
Anasayfa / Etiket Arşivi: hgs

Etiket Arşivi: hgs

HGS ve OGS de yeni SMS sistemi geliyor

OGS-HGS

HGS ve OGS’de Kaçak Geçişler SMS’le Bildirilecek, Eksi Bakiye Kaçak Yazılmayacak laştırma Bakanı Binali Yıldırım, düzenleme ile, HGS ve OGS’deki kaçak geçişlerde araç sahibinin SMS ile uyarılacağını, eksi bakiye de kaçak yazılmayacağını söyledi. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, bakanlık bütçesiyle ilgili milletvekillerinin soru ve eleştirilerini yanıtladı. HGS CEZALARI Otomatik Geçiş Sistemi’nde (OGS) cihazın ... Devamını Oku »

HGS Cezaları Vatandaşı Çileden Çıkardı

HGS-Ceza

Seçim nedeniyle HGS cezalarının zamanında gönderilmediği ortaya çıktı. Vatandaşları çileden çıkaran 2014 yılına ait HGS cezalarının, seçimler nedeniyle “ötelendiği” ortaya çıktı. Vatandaşı isyan ettiren bu cezaları, Ulaştırma bürokratları zamanında göndermek istedi. Ancak “Peşpeşe seçimler var, seçimlerden sonra tebliğ edersiniz” denilerek cezaların vatandaşlara gönderilmesine engel olundu. 4 seçimin (Yerel Seçimler, Cumhurbaşkanlığı seçimleri ve 2 genel seçim) sona ermesiyle birlikte ceza yağmuru ... Devamını Oku »

HGS ve OGS Cezaları Kaldırılıyor, Kesilenler İptal Ediliyor

OGS-2016

Meclise sunulan kanun teklifine göre, HGS ve OGS sistemlerinden kaçak geçişlerde uygulanan 10 katı ceza uygulaması kaldırılıyor. İdari para cezaları da iptal edilecek. Gelir Vergisi Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı, TBMM Başkanlığı’na sunuldu. Tasarıda HGS ve OGS cezaları için düzenleme getiriliyor. OGS VE HGS CEZALARINA SON Kunun tasarısına göre; Karayolları Genel Müdürlüğünün işletimindeki otoyollar ile erişme ... Devamını Oku »

Motosiklet geçiş ücretlerine yüzde 50 indirim yapıldı

motor-haber

Köprü ve otoyollardan geçen motosikletler, 1. sınıf araç geçişlerinin yüzde 50’si oranında ücretlendirilecek. Karayolları Genel Müdürlüğünden (KGM) yapılan açıklamada, ilgili yönetmelikte 6. sınıf araçlar (motosiklet) için uygulanacak ücretlerde değişikliğe gidildiği belirtildi. Buna göre, otoyollar ile Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet köprülerinden 6. Sınıf HGS etiketiyle geçiş yapan L3, L4, L5 ve L7 sınıfı araçlar 1. sınıf araç geçişlerinin yüzde 50’si ... Devamını Oku »

Motosiklet Tutkunları % 50 İndirim Müjdesini Bekliyor

otoban-motosiklet

Türkiye Motosiklet Federasyonu Başkanı Bekir Yunus Uçar, köprü ve otoyollarda motosikletin, 1. sınıf araçlarla eş tutulmak suretiyle ücretlendirildiğini belirterek, “Karayolları Genel Müdürlüğü yetkilileri ile gerçekleştirdiğimiz toplantıdan son derece olumlu geri dönüşler aldık. Motosikletlerin, köprü ve otoyol gişelerinde yüzde 50 daha uygun ücret ödeyecekleri müjdesini bekliyoruz” dedi. Federasyonun resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, ülke genelinde motosiklet kullanımının yaygınlaşması yönündeki faaliyet ve ... Devamını Oku »