Bu alanı kiralamak için hemen TIKLA !
Cumartesi , Mart 25 2017
DRD Motorbikes
Son Haberler
Anasayfa / Etiket Arşivi: ehliyet

Etiket Arşivi: ehliyet

Motosiklet direksiyon sınavı nasıl yapılır?

Motosiklet direksiyon sınavı

Motosiklet ehliyeti alacaklar için kafalardaki tüm soruları cevaplayan, tüm detaylara değinen A2 ehliyet alacaklar için harika bir kaynak tanıtım filmi; Motosiklet direksiyon sınavı nasıl yapılır ? Güven Sürücü Kursu yoğun gelen “Motosiklet direksiyon sınavı nasıl yapılır?” sorularına hazırlayıp sunduğu Motosiklet Sınavı Filmi ile katkı sağlamış.Çokda güzel olmuş. 😉 Karayolları Trafik Yönetmeliği (01.01.2016 tarihinden itibaren yürürlüktedir.) Sürücü Belgelerinin Sınıfları Madde 75- ... Devamını Oku »

Ehliyette yeni dönem başladı!

yeni-motosiklet-ehliyeti

Karayolları Trafik Yönetmeliği’ndeki düzenleme ile Emniyet Genel Müdürlüğü, eski tip sürücü belgelerini bugünden itibaren yeni tip sürücü belgeleriyle değiştirmeye başladı. Stajyer sürücülük ve ehliyet sistemi de bugün uygulama konuldu. Ehliyette yeni dönem! Milli eğitim Bakanlığı Özel Motorlu Taşıt Sürücüleri Kursu Yönetmeliği’nde yapılan değişikliklerle birlikte ehliyetlerde de bugünden itibaren (01 Ocak 2016) yeni dönem başladı. Yeni tip sürücü belgeleri, uluslararası niteliğe ... Devamını Oku »

Dikkat ! Ehliyetleriniz yanabilir

dikkat-ehliyet

İstanbul Emniyeti, sürücü sertifikalarını 2 yıl içinde ehliyete çevirmeyenlere 29 Mayıs’a kadar süre verilmesi nedeniyle yaşanan başvuru yoğunluğuna karşı tedbir aldı. İl Emniyet Müdür Yardımcısı Metin Alper’in verildiği talimatla personel sayısı da arttırıldı. Taşıtlar Sürücü Kursu Yönetmeliği’nde yapılan değişiklikle, sürücü sertifikası alanların 2 yıl içerisinde ehliyete çevirmeleri zorunlu hale getirildi. Resmi Gazete’de yayımlanan değişiklikle, 2 yıl ve daha öncesinde sürücü ... Devamını Oku »

Motosiklet ehliyeti almanın kuralları değişiyor!

motosiklet-ehliyet

Karayolları Trafik Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik ömür boyu ehliyet dönemini kapattı. Ehliyetler, sınıfına göre 5 ila 10 yılda bir yenilenecek. İçişleri Bakanlığı, sürücülerin merakla beklediği ‘Karayolları Trafik Yönetmeliği’ değişikliğini yaptı. Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren yönetmeliğe göre ehliyetler 10 yılda bir yenilenecek. AB uyumlu yeni sürücü belgesi koşullarına yapılan düzenlemede M, A1, A2, A, B1, B, BE, F ve ... Devamını Oku »